Zveřejněno

Neutrální šedé filtry patří do výbavy každého fotografa, který to myslí s krajinářskou fotografií nebo fotografií architektury vážně.
Neutrální šedé filtry umožní fotografovi pracovat s časem jako nástrojem pro kreativní fotografii při fotografii moře, vodopádů, potoků…, dají mu kontrolu nad hloubkou ostrosti a dokáží ho zbavit rušivých turistů při fotografování památek.

 
Nové ND filtry Schneider-Kreuznach jsou vyrobeny ze špičkového, jemně broušeného a leštěného speciálního skla. ND efekt filtru je v maximální možné kvalitě zajištěn díky kombinaci tří různých vrstev nanesených pomocí speciálně vyvinuté technologie tenkého filmu na povrch filtru. Dřívější technologie probarveného skla neumožňovala takto kvalitní a konzistentní dokonale neutrálně šedé zabarvení. Na každý filtr B+W řady ND 8xx je vakuově naneseno sedm antireflexních vrstev a jedna ochranná nano vrstva z každé strany. Tím se eliminují rušivé odrazy, je umožněn dokonalý prostup světla filtrem a výsledný obraz je ostrý a kontrastní. Vnější MRCnano vrstva odpuzuje nečistoty a vodu a zásadně usnadňuje čištění filtru. Absorpce světla filtrem je extrémně rovnoměrná v celé viditelné oblasti a výsledkem jsou perfektní, barevně neutrální záběry. Tato nová technologie také znamená, že B+W ND filtry mohou být nyní vyráběny v nízkém provedení B+W XS-Pro Digital při zachování všech optických vlastností. Tyto XS-Pro filtry mají extrémně tenkou mosaznou obroučku, což je ideální pro náročné uživatele, kteří používají velmi širokoúhlé objektivy. Navzdory nízké konstrukci je obroučka XS-Pro vybavena plnohodnotným předním závitem pro uchycení příslušenství nebo dalších filtrů.

K dispozici jsou v průměrech od 30,5mm do 95mm. Pro pokročilé fotografy jsou tyto filtry nabízeny v provedení 100x100x2mm s možností uchycení v jakémkoliv běžném držáku filtrů 100×100. B+W připravuje vlastní držák těchto filtrů.

BW 8xx lineBW ND 806

BW ND 806